Переклад

вівторок, 8 квітня 2014 р.

ПЕДАГОГІЧНЕ ЕСЕ

Основне завдання освітнього процесу – формувати, виховувати свідому молодь, громадян своєї країни, молодь здатну навчатися протягом життя, а це можливо лише при високому рівні розвитку критичного мислення, тому, на мій погляд, головне завдання історії це не накопичення знань, а формування та розвиток у учнів критичного мислення!
Освіта сьогодні
Сучасне життя динамічне та швидкоплинне, воно ставить все нові і нові вимоги до професійної підготовки. Пересічна людина не встигає перелаштуватися і яке результат далека від твердження – «Я йду в ногу з часом». В цих умовах змінюються вимоги до надання послуг в освітній галузі.
На мій погляд перед освітою України на сьогоднішній день стоять такі завдання:
1.     Сприяти формування громадянської позиції та політичної грамотності.
2.     Виховання високого морально-етичного та екологічного світогляду у молоді
3.     Тісне переплетіння теорії з практикою, наближення навчання до реальності, позитивна мотивація до навчання через застосування діяльнісного підходу, наближеність до реальності через максимальне використання ІКТ.
Зрозуміло, що вирішення цих завдань неможливе без сприяння держави, місцевої адміністрації чи дирекції навчального закладу. Проте, як завжди основний тягар лягає на плечі пересічного педагога. Його успішність у виконанні цих завдань залежить не від талановитості чи харизми, а в першу чергу від бажання та наполегливості.
Сьогодні гостро стоїть проблема статусності викладацької професії, у нинішньої молоді не існує заздалегідь сформованого авторитету вчителя чи навчального закладу. Причинами цього є відсутність роботи самих навчальних закладів в цьому напрямку, часто низький рівень підготованості та моральних якостей самих викладачів, недостатня увага до виховання дітей з боку батьків та поява негативного образу педагога в ЗМІ та художніх фільмах. Щоб подолати цю проблему маємо всіма доступними методами та засобами сприяти оволодінню учнями знаннями та практичними навичками, при цьому формуючи повагу до своєї діяльності через взірцевий зовнішній вигляд, високу моральність, культуру поведінки та мовлення, сприятливі умови навчання та інше. І це буде першим кроком до досягнення поставлених завдань.
Темпи розвитку науки і техніки настільки високі, що єдиним можливим шляхом встигати за реальністю є самоосвіта. І в першу чергу самоосвітою мають займатися саме педагоги всіх рівнів. Не для того щоб знати відповіді на всі запитання, а щоб володіти сучасними технологіями і використовувати їх у навчанні. Нема потреби запам’ятовувати великі об’єми інформації – практично вся вона є в мережі Internet, проте є потреба розвивати пам'ять, оволодівати всіма відомими операціями мислення, освоювати нові технології протягом всього життя. Тому другим кроком має стати вміння вчитися протягом життя, і як результат бажання і вміння навчати цьому інших.
Всі наступні кроки кожен визначить для себе САМ!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.